Neler oldu neler…

En son yazımın üzerinden, bir seneden birkaç gün fazla geçti. İnat ettim yazmayacağım dedim elbet bu günler geçecek dedim. Corona benden inat çıktı.

Geçirdiğimiz bir yılda yaşadıklarımızı iki sene önce birisi anlatsa 80’ler dizisindeki 46 lık Basri muamelesi görürdü. Sokağa çıkma yasakları, maske takma zorunluluğu, HES kodu derken bir yılda sanki dünyaya geldiğimizden beri bizimleymiş gibi alıştık bu virüse. Süreç öncesinde maskeyle gezenle dalga geçen milletim şu anda maske kullanmayanı tartaklayacak seviyeye geldi. Maske takmalı mı takmamalı mı salgın var mı yok mu tartışmaları eşliğinde geçirdiğimiz bir yıl sonunda, 28 mart 2021 tarihi itibarı ile istatistikler şöyle.

TEST SAYISI : 37.877.236
VAKA SAYISI : 3.208.173
VEFAT SAYISI : 31.076

Tabloda sadece sayılardan ibaret olan bu rakamlar kaç eve düşen yangını, kaç gece çekilen acıyı anlatıyor da, basit bir istatistikmiş gibi davranıyoruz.

İşte böyle geçen bir yılda içimden yazmak gelmedi çünkü ne yazarsam yazayım dönüp dolaşıp içinde bulunduğumuz olumsuz duruma gelecekti söz, medyada yeteri kadar işlendiğinden birde ben insanların gözüne gözüne sokmayayım bu virüsü dedim. Ben öyle düşündükçe iyice yerleşti gitmek gibi bir niyeti de yok.

e ne diyelim çay koy keçeli gitmiyoruz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*